Harcerze Starsi

Harcerki i harcerze starsi to młodzież w wieku gimnazjalnym (13-16 lat). Charakterystyczną formą aktywności harcerek starszych i harcerzy starszych jest poszukiwanie, polegające na przewartościowaniu dotychczasowego sposobu patrzenia na świat i autorytety. O programie i działaniach drużyny decyduje rada drużyny.
Program pracy drużyny ukierunkowany jest:
• zadaniami prób na stopnie harcerskie,
• zainteresowaniami harcerek i harcerzy,
• poszukiwaniem pól działania i sfer aktywności.

Jeśli jesteś uczniem lub uczennicą gimnazjum i masz 13-16 lat, zapraszamy Cię na zbiórki!

49. Drużyna Starszoharcerska „Harmattan”
Zbiórki: wtorki, g. 18:00 w harcówce przy biurze Komendy Hufca.
Drużynowy: dh Bartosz Sachanek

69. Drużyna Starszoharcerska „Kilimandżaro”
Zbiórki:  czwartki, g. 16:00 w harcówce przy biurze Komendy Hufca.
Drużynowy: pwd. Jakub Steblecki
fanpage drużyny na Facebooku

Dlaczego warto zostać harcerzem starszym/harcerką starszą?
Działalność w drużynie starszoharcerskiej otworzy przed Tobą wiele nowych możliwości: będziesz mógł/mogła podejmować inicjatywy i realizować je wspólnie ze swoim zastępem, a także rozwijać swoje zainteresowania. Codzienność w drużynie starszoharcerskiej ułatwi Ci poszukiwanie. Bez wątpienia weźmiesz udział w wielu biwakach, rajdach, obozach i poznasz wielu nowych ludzi.