Harcerze

Możesz należeć do drużyny harcerskiej, jeśli masz od 10 do 13 lat. Charakterystyczną formą aktywności w drużynach harcerskich jest gra – działanie pozwalające na przyswajanie technik harcerskich, nabywanie podstawowej wiedzy i umiejętności harcerskich, podział na zespoły oraz współzawodnictwo, stwarzające możliwość stałej aktywności i sprawdzania się. Harcerki i harcerze uczestniczą w życiu drużyny organizowanym przez drużynowego, a jednocześnie wraz z zastępowym zaczynają współorganizować działania zastępu.

Masz od 10 do 13 lat i chciałbyś/chciałabyś zostać harcerzem/harcerką? Zapraszamy na zbiórki!
W naszym hufcu działają dwie drużyny harcerskie:

96. Drużyna Harcerska „Antillia”
Zbiórki: piątki, g. 16:00 w harcówce przy biurze hufca (ul. Lwowska 3 w Oleśnicy). Pierwsza zbiórka odbędzie się 21.09
Drużynowa: pwd. Marta Szukała
fanpage drużyny na Facebooku

49. Środowiskowa Drużyna Harcerska „Fen”
Zbiórki: środy o 17:30 w harcówce przy biurze hufca (ul. Lwowska 3 w Oleśnicy). Pierwsza zbiórka 26.09
Drużynowa: phm. Katarzyna Suchińska
blog drużyny

1. Dobroszycka Drużyna Harcerska „Porywista Eskadra”
Zbiórki: czwartki, g. 16:30 w Szkole Podstawowej w Dobroszycach. Pierwsza zbiórka 20.09
Drużynowa: phm. Natalia Łuczak HO (e-mail)
fanpage drużyny na Facebooku

Dlaczego warto zostać harcerzem/harcerką?
Codzienność podczas harcerskich zbiórek i wyjazdów to różnego rodzaju gry zespołowe, realizowanie prób na stopnie, zdobywanie różnorodnych sprawności. Dzięki harcerstwu poznasz wielu nowych ludzi, odwiedzisz ciekawe miejsca, sprawdzisz się podczas prawdziwego harcerskiego obozu pod namiotem, nauczysz się wielu przydatnych umiejętności. Tego nie da się opisać – przyjdź na zbiórkę i zobacz, dlaczego warto zostać harcerzem/harcerką!