Wędrownicy

Wędrownicy to młodzież w wieku 16-21 lat. Najważniejszymi elementami w codziennej pracy w drużynach wędrowniczych są służba oraz wyczyn. Służba – świadome działania specjalistów w różnych dziedzinach skierowane do wewnątrz (m.in. wstępowanie na ścieżkę instruktorską), ale także na zewnątrz naszej organizacji (np. służba na rzecz społeczności lokalnej czy środowiska naturalnego). Wędrownicy aktywnie uczestniczą w życiu społecznym. Wyczyn natomiast to ambitne zadanie, dostosowane do potrzeb wędrownika, które umożliwia jego rozwój.

Masz 16-21 lat i chciałbyś/chciałabyś należeć do drużyny wędrowniczej?!
Zapraszamy na zbiórki:

1. Dobroszycka Drużyna Wędrownicza „Kamień Milowy”
Zbiórki: poniedziałki, g. 18:00, w harcówce przy biurze Komendy Hufca
Drużynowa: hm. Marlena Piotrowska HR (e-mail)
strona drużyny na Facebooku

Dlaczego warto zostać wędrownikiem/wędrowniczką?
Wędrownicy należą do najstarszej grupy metodycznej. Jeśli zostaniesz wędrownikiem/wędrowniczką to na pewno otworzą się przed Tobą wręcz niezliczone możliwości samodoskonalenia. Będziesz mógł/mogła działać aktywnie w społeczeństwie, realizować wyczyny, podejmować się wyzwań, którym często nie są w stanie podołać “zwykli” ludzie. Ponadto będziesz mógł/mogła doskonalić się w wielu dziedzinach, a poznane umiejętności wykorzystać potem w swoiej pracy zawodowej.