Zainwestuj w rozwój Hufca Oleśnica! Przekaż nam swój 1% podatku
lut 8 2017

Postaw na ZHP Hufiec Oleśnica – zainwestuj w rozwój Twoich dzieci, dzieci Twoich przyjaciół i bliskich! Przekaż nam swój 1% podatku. Wystarczy, że w swoim rozliczeniu wpiszesz nasz nr KRS i cel szczegółowy:

CEL SZCZEGÓŁOWY: HUFIEC ZHP OLEŚNICA

Związek Harcerstwa Polskiego w dniu 16 lutego 2004 r. został zarejestrowany jako Organizacja Pożytku Publicznego. W ustawie z dnia 24 kwietnia 2003 r. – „Przepisy wprowadzające ustawę o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie” przewidziano przywileje dla organizacji realizujących przedsięwzięcia społecznie użyteczne.

1% podatku dochodowego mogą przekazać:

• podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych (w tym m.in. podatnicy uzyskujący dochody z odpłatnego zbycia papierów wartościowych);
  • podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych;
  • podatnicy prowadzący działalność gospodarczą i korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku.

1% mogą przekazać również emeryci, pod warunkiem jednak, że samodzielnie wypełnią PIT-37 na podstawie PIT -u otrzymanego z ZUS. Podatnicy, którzy zdecydowali się na rozliczenie podatku przez pracodawcę nie mają możliwości przekazania 1%.

Dlaczego warto przeznaczyć 1% podatku na nasz hufiec?

• zrzeszamy 130 zuchów, harcerzy, harcerzy starszych, wędrowników i instruktorów na terenie Gminy i Miasta Oleśnica, Gminy Dobroszyce oraz Gminy Długołęka,
  • nasza organizacja ma 100 letnią tradycję, a oleśnicki hufiec istnieje od 1945 roku,
  • wychowujemy młodych ludzi na pożytecznych, aktywnych i odpowiedzialnych obywateli,
  • uczymy pracy w grupie,
  • rozwijamy potencjał liderski młodych ludzi,
  • umożliwiamy młodzieży realizację własnych pasji i zainteresowań,
  • kształtujemy wrażliwość młodzieży na ochronę środowiska,
  • jesteśmy strażnikami tradycyjnych wartości,
  • gwarantujemy rzetelne wydatkowanie pieniędzy.

Na co przeznaczymy Twój 1%?

• wesprzemy drużynowych w śródrocznej pracy wychowawczej,
  • sfinansujemy kształcenie instruktorów (lub przyszłych instruktorów), którzy swą społeczną pracą wciąż dynamicznie rozwijają harcerstwo w Oleśnicy, Dobroszycach i Długołęce,
  • sfinansujemy zakup sprzętu biwakowego,
  • zainwestujemy w nowoczesny program, dzięki któremu będziemy wychowywali dzieci i młodzież poprzez działanie.

by Marlena Piotrowska