Zuchy

Zuchy to dzieci w wieku 6-10 lat. Charakterystyczną formą aktywności zuchów jest zabawa w kogoś lub w coś – realizowana zespołowo przez zdobywanie sprawności oraz podczas zbiórek pojedynczych gromady. Animatorem zabawy jest wódz zuchowy – drużynowa/drużynowy.

Program pracy gromady uwzględnia przede wszystkim:
– potrzeby zuchów,
– programy sprawności zespołowych i indywidualnych,
– zadania gwiazdek zuchowych.
Program jest tworzony przez drużynowego i przybocznych, którzy są również odpowiedzialni za jego realizację.

Masz od 6 do 10 lat? Chciałbyś zostać zuchem? Zapraszamy Cię na zbiórkę!

1. Dobroszycka Gromada Zuchowa „Wodne Stworki”

Zbiórki: czwartki, g. 16:30 w Szkole Podstawowej w Dobroszycach. Pierwsza zbiórka 20.09
Drużynowy: pwd. Kamil Koślacz

Dlaczego warto zostać zuchem?
Zbiórki gromady zuchowej dostarczą Ci zabawy, jakiej jeszcze nigdy nie widziałeś/nie widziałaś! Wspólnie z kolegami i koleżankami z gromady będziesz bawił/bawiła się np. w odkrywców nowych lądów, w trakcie zbiórki zostaniesz rycerzem, albo damą dworu, będziesz mógł/mogła zbudować indiański szałas i przeżywać niesamowite przygody wspólnie z Twoimi rówieśnikami!