Informacje
kwi 13 2014

Związek Harcerstwa Polskiego jest ogólnopolskim, patriotycznym stowarzyszeniem, należącym do światowego ruchu skautowego. ZHP jest organizacją otwartą i apolityczną. ZHP wychowuje młodych ludzi na prawych, aktywnych i odpowiedzialnych  obywateli w duchu wartości zawartych w Prawie Harcerskim.

 Misja ZHP:

Naszą misją jest wychowywanie młodego człowieka,

czyli wspieranie go we wszechstronnym rozwoju

i kształtowaniu charakteru przez stawianie wyzwań.

 

Osobą odpowiedzialną w naszym hufcu za promocję i kontakt z mediami jest szefowa Hufcowego Zespołu Promocji i Informacji, hm. Marlena Piotrowska (kontakt e-mail).

W promocji hufca intensywnie wykorzystujemy lokalne media oraz Internet i jego możliwości. Hufcowy Zespół Promocji i Informacji zajmuje się m.in. przygotowaniem “Wszechwiednika Hufcowego” – kwartalnika, który dostępny jest zarówno w wersji tradycyjnej-papierowej, jak i on-line na naszej stronie. Członkowie HZPI zajmują się również administrowaniem strony naszego hufca, strony hufca na Facebooku oraz przygotowywaniem materiałów graficznych oraz prasowych.

Ciekawe akcje promocyjne zainicjowane przez HZPI:
3.10.2012 zorganizowaliśmy akcję „Harcerze nie Mohikanie, nie wymarli!” – dzień, w którym wszyscy harcerze i instruktorzy naszego hufca założyli do szkoły/pracy mundury, aby wysłać społeczeństwu komunikat: „jestem harcerką/harcerzem, jestem z tego dumna/dumny!”.
Kampania 1% – na początku 2014 roku członkinie HZPI rozniosły ciasteczka wraz z ulotkami dotyczącymi 1% podatku na rzecz naszego hufca do kilku lokalnych firm.

 

LogoZHP_PNG_zieloneLogo ZHP

Logiem ZHP jest stylizowana lilijka harcerska zbudowana na bazie napisu ZHP. Logo ZHP jest znakiem towarowym zarejestrowanym w Urzędzie Patentowym.

Zgodnie z Katalogiem Identyfikacji Wizualnej ZHP: Nie można zmieniać proporcji znaku (ścieniać go lub rozszerzać), obracać, zmieniać koloru lub kształtu, umieszczać w obrysie, nadawać cień, umieszczać na niejednolitym tle, dekomponować lub dodawać nowych elementów.